Umetnik

J. M.

Prati umetnika

Pretraga

Rođački šamar Miloša Tomića

U ponedeljak, 5. jula u 18 časova u KC Reks, Jevrejska 16, u okviru programa Umetnik kao publika, održaće se razgovor povodom rada "Rođački šamar", autora Miloša Tomića.

 


Nakon razgovora o radovima Aleksandra Zografa alias Saše Rakezića, Nikolete Marković, Zorana Todorovića, Igora Milovanovića i Borisa Šribara, razgovor o radu Miloša Tomića je poslednji u prvoj seriji razgovora 'Umetnik kao publika', pre letnje pauze i osoben je i po tome što će biti vođen povodom rada cija je produkcija još u toku. Pred razgovor možete pročitati tekst, odnosno autorovu izjavu o radu 'Rođacki šamar', koju možete preuzeti sa sajta www.anonymoussaid.org i videti trejler za ovaj kratki film na adresi http://www.vimeo.com/12894472  Ulaz na razgovore je slobodan, a dodatne informacije dostupne su preko email adrese artistasaudience@anonymoussaid.org  ili preko broja telefona 011 3237 546.




UMETNIK KAO PUBLIKA razgovori su koncipirani kao platforma za razmenu mišljenja između publike, odnosno učesnika diskusije, na osnovu unapred pripremljenog izbora radova, teksta o radovima i serije pitanja koje unapred priprema umetnik. U samom razgovoru sa publikom umetnik ostaje pasivan, a prisutna 'publika' preuzima aktivnu ulogu u diskusiji i usmeravana je da međusobno preispituje mišljenja i stavove. Ovaj projekat ima za cilj kako uspostavljanje aktivne komunikacije između umetničkog rada i publike, tako i kritičko sagledavanje dela postojeće produkcije vizuelnih umetnosti (likovni umetnici, dizajneri, strip umetnici) u Srbiji iz perioda 2000-2010. Kroz otvorene diskusije se naglasava neophodnost rasprave o vrednostima i značenju individualnog pristupa u okviru opšteg, šta publika prima od umetničkih radova, kao i o kontekstima u kojima su umetnički radovi predstavljeni i medijski propraceni. Ciljna grupa ovog projekta je široka javnost, posebno studenti svih umetničkih fakulteta, studenti filozofije, sociologije, istorije umetnosti, mladi stručnjaci iz ovih oblasti, profesionalni umetnici, teoretičari, kritičari, istoričari umetnosti, kao i novinari iz oblasti kulture. Razgovori se neće voditi stručnim jezikom i pristup temama je takav da se ne daje prednost profesionalnom iskazivanju mišljenja i stavova.


 


 


Datum objavljivanja: 04.07.2010.