U subotu, 24. aprila 2021. godine, upriličeno je otvorenje izložbe “COLLEGIUM ARTISTICUM 2021“ i dodjela nagrada za najbolja ostvarenja prema odlukama stručnih žirija tri bosanskohercegovačka udruženja: Asocijacije arhitekata (AABH), Udruženja likovnih umjetnika primjenjenih umjetnosti i dizajnera (ULUPUBiH) i Udruženja likovnih umjetnika (ULUBiH).
U subotu, 24. aprila 2021. godine, upriličeno je otvorenje izložbe “COLLEGIUM ARTISTICUM 2021“ i dodjela nagrada za najbolja ostvarenja prema odlukama stručnih žirija tri bosanskohercegovačka udruženja: Asocijacije arhitekata (AABH), Udruženja likovnih umjetnika primjenjenih umjetnosti i dizajnera (ULUPUBiH) i Udruženja likovnih umjetnika (ULUBiH).
Prisutnima su se ispred galerije Collegium artisticum obratili kustosica Sanela Nuhanović, predsjednica Upravnog odbora Amra Zulfikarpašić i direktor Elvedin Poturak.
Za iskazano razumijevanje, podršku i poduzete aktivnosti u rješavanju statusa i budućnosti Javne ustanove Collegium artisticum, direktor Elvedin Poturak je uručio zahvalnicu Upravi Grada Sarajeva, koju je preuzela dogradonačelnica Anja Margetić, ministru kulture i sporta Kantona Sarajevo Samiru Avdiću i prof.dr. Damiru Marjanoviću.
Nakon uvodnih obraćanja i uručenja zahvalnica, predstavnici tri bosanskohercegovačka udruženja: Nejra Durmišević (predsjednica AABH), Amila Smajović (predsjednica ULUPUBiH) i Denis Jeina (sekretar ULUBiH) proglasili su nagrađene autorice i autore na ovogodišnjoj izložbi “COLLEGIUM ARTISTICUM 2021“.
AABH
GRAND PRIX
Studio TROKUT - Ilma i Zejd Kobilica
NAGRADA ZA REALIZACIJU
FILTER Arhitektura - Vedad Islambegović, Ibrica Jašarević, Asmir Mutevelić, Nedim Mutevelić, Kenan Vatrenjak
NAGRADA ZA ENTERIJER
FO4A Arhitektura - Armin Mešić
NAGRADA ZA IDEJU
Projekt V Arhitektura - Vernes Čaušević i Lucy Dinnen
NAGRADA ZA PUBLIKACIJU
Sabina Tanović
SPECIJALNO PRIZNANJE ZA KONKURSNI RAD
Studio Trokut (Zejd i Ilma Kobilica, Nejra Basara, Šefko Hadžić) i Polygon Workshop for Architecture (Jasmin Sirčo, Emina Alić)
SPECIJALNO PRIZNANJE ZA URBANIZAM
Emina Alić, Zejd Kobilica, Asmir Šabić, Jasmin Sirčo
SPECIJALNO PRIZNANJE ZA PARTICIPACIJU I AKTIVIZAM
Igor Kuvač i Small Scale tim IC za prostor - Jelena Rajović, Đorđe Jovanović, Andrea Janičić, Nikolina Hassam Dorsen, Kristina Komljen, Bojana Todić, Zoran Uljarević (studenti), Pavle Stamenović, Igor Kuvač, Slobodan Peulić (mentori), Nebojša Jeremić (komentor)
ULUPUBiH
GRAND PRIX
Saša Vidaković
NAGRADA ZA ENTERIJER I NAGRADA ZA RESTAURACIJU I KONZERVACIJU
Amir Vuk / Studio Zec d.o.o.
NAGRADA ZA FOTOGRAFIJU
Erol Čolaković
NAGRADA ZA UNIKATNO OBLIKOVANJE
Halida Emrić
NAGRADA ZA GRAFIČKI DIZAJN
Ismar Žalica
NAGRADA ZA MODNI DIZAJN
Ljiljana Majkić
NAGRADA ZA NOVE MEDIJE
Naida Čelik
NAGRADA ZA SCENOGRAFIJU I KOSTIMOGRAFIJU
Sanja Džeba
ULUBiH
GRAND PRIX
Mehmed Klepo
NAGRADA ZA GRAFIKU
Amer Hadžić
NAGRADA ZA SLIKARSTVO
Mensur Verlašević
NAGRADA ZA NOVE MEDIJE
Kemal Hromić