Likovni program - 49. Oktobarski salon: Umetnik - građanin, umetnica - građanka 26. septembar - 9. novembar 2008. Umetnička direktorka dr Bojana Pejić, Kustoskinje - asistentkinje: Vida Knežević i Ivana Marjanović
Izlagački prostori:
(otvoreni svakog dana osim ponedeljka, 12 – 20 sati)
- Muzej 25. maj – Muzej istorije Jugoslavije, Botićeva 6
( Danica Dakić, Mladen Miljanović, Dalibor Martiniz, Raša Todosijević, Dan Kalin, Luc Beker, Goranka Matić, Kendel Girs, Sanja Iveković, Sigalit Landau, Kristijano Berti, Jelena Tomašević, Pipiloti Rist, Šejla Kamerić, Marta Rosler, Vali Eksport,Nurhan Djerhaja, Maja Bajević, Fitore Isufi Koja, Ivana Smiljanić, Mladen Stilinović, Ilija Šoškić, Zoran Popović, Jon Grigoresku, Medjunarodni štrajk umetnika, Balint Sombati, Braco Dimitrijević, Gergelj Urkom, Novi kolektivizam, Igor Grubić, Vesna Pavlović, Frank Til ).
- Kulturni centar Beograda: Likovna galerija, Knez Mihailova 6 ( Tadej Pogačar, Lina Dokuzović i Judit Sigmund) i Galerija Artget, Trg Republike 5/I ((Kristijano Berti, Ranko Travanj, Kaspar Goba, Polin Bodri, Vladan Jeremić).
- Kuća legata, Knez Mihailova 46 (Damir Nikšić, Raša Todosijević, Andrej Djerković, Saša Stojanović, Artur Žmijevski, Milica Tomić, Grupa Spomenik, Jelena Radić/Eduard Frojdman, Driton Hajredini, Antea Arizanović, Ana Adamović, Marta popivoda, Vej Liju, Živko Grozdanić, Darinka Pop-Mitić, Škart).
- Javno kupatilo Dunav, Cara Dušana 45 (Jael Bartana, Egbert Trogeman, Milovan Destil Marković, Sašo Stanojković, Gilsin Karamustafa, Reli Avrahami, Oliver Resler Katja Sander, h.arta grupa,Hito Stejerl, Marina Gržinić/Aina Šmid, Katarina Zdjelar,Tanja Ostojić ).
- Galerija Kontekst, Kapetan Mišina 6a, Centar za kulturu Stari grad (Što delat i Ulaj)
- Galerija Grafički kolektiv, Obilićev venac 27 ( Nikoleta Marković )
(otvorena radnim danima 11 – 20 sati, subotom 10 – 16 sati, nedeljom zatvoreno)
Javni prostori :
- Plato ispred Kulturnog centra Beograda, Trg Republike (Sanja Iveković)
- bilbordi: Ul. Ustanička, Dušanovac (Eva Filova); Ul. Crnotravska, Banjica (Girls on horses); Ul. Lomina, kod pijace Zeleni venac (Goran Trbuljak)
- Kuća legata, Knez Mihailova 46
Subota, 4. oktobar
Grupa Spomenik, Matemi reasocijacije:
11,00 - Šejla Idrizbegović, DNK forenzičarka Međunarodne komisije za nestala lica u BiH (ICMP), Sarajevo -Uloga DNK analize u identifikaciji nestalih osoba, predavanje/radionica/razgovor
14,00 - Admir Jugo, forenzički arheolog i antropolog Međunarodne komisije za nestala lica u BiH (ICMP), Sarajevo - Primjena forenzičkih tehnika na masovne grobnice u Bosni i Hercegovini, predavanje/radionica/razgovor
• Javna vođenja kroz izložbu 49. Oktobarskog salona
Subota, 4. oktobar
- Kuća legata, Knez Mihailova 46
13:00 – kroz izložbu vodi Bojana Pejić, umetnička direktorka 49. Oktobarskog salona
- Javno kupatilo Dunav, Cara Dušana 45
15:00 – kroz izložbu vodi Ivana Marjanović, asistentkinja umetničke direktorke
● Radionice za mlade 49. Oktobarskog salona
Subota, 4. oktobar
- Muzej 25. maj – Muzej istorije Jugoslavije, Botićeva 6
12:00 – 14:00 – radionice za mlade od 14 do 18 godina
Koordinatori: Svetlana Spasić-Glid i Katarina Prelić
Izlagački prostori:
(otvoreni svakog dana osim ponedeljka, 12 – 20 sati)
Muzej 25. maj – Muzej istorije Jugoslavije, Botićeva 6
( Danica Dakić, Mladen Miljanović, Dalibor Martiniz, Raša Todosijević, Dan Kalin, Luc Beker, Goranka Matić, Kendel Girs, Sanja Iveković, Sigalit Landau, Kristijano Berti, Jelena Tomašević, Pipiloti Rist, Šejla Kamerić, Marta Rosler, Vali Eksport,Nurhan Djerhaja, Maja Bajević, Fitore Isufi Koja, Ivana Smiljanić, Mladen Stilinović, Ilija Šoškić, Zoran Popović, Jon Grigoresku, Medjunarodni štrajk umetnika, Balint Sombati, Braco Dimitrijević, Gergelj Urkom, Novi kolektivizam, Igor Grubić, Vesna Pavlović, Frank Til ).
Kulturni centar Beograda: Likovna galerija, Knez Mihailova 6 ( Tadej Pogačar, Lina Dokuzović i Judit Sigmund) i Galerija Artget, Trg Republike 5/I ((Kristijano Berti, Ranko Travanj, Kaspar Goba, Polin Bodri, Vladan Jeremić).
Kuća legata, Knez Mihailova 46 (Damir Nikšić, Raša Todosijević, Andrej Djerković, Saša Stojanović, Artur Žmijevski, Milica Tomić, Grupa Spomenik, Jelena Radić/Eduard Frojdman, Driton Hajredini, Antea Arizanović, Ana Adamović, Marta popivoda, Vej Liju, Živko Grozdanić, Darinka Pop-Mitić, Škart).
Javno kupatilo Dunav, Cara Dušana 45 (Jael Bartana, Egbert Trogeman, Milovan Destil Marković, Sašo Stanojković, Gilsin Karamustafa, Reli Avrahami, Oliver Resler Katja Sander, h.arta grupa,Hito Stejerl, Marina Gržinić/Aina Šmid, Katarina Zdjelar,Tanja Ostojić ).
Galerija Kontekst, Kapetan Mišina 6a, Centar za kulturu Stari grad (Što delat i Ulaj)
Galerija Grafički kolektiv, Obilićev venac 27 ( Nikoleta Marković )
(otvorena radnim danima 11 – 20 sati, subotom 10 – 16 sati, nedeljom zatvoreno)
Javni prostori :
Plato ispred Kulturnog centra Beograda, Trg Republike (Sanja Iveković)
bilbordi: Ul. Ustanička, Dušanovac (Eva Filova); Ul. Crnotravska, Banjica (Girls on horses); Ul. Lomina, kod pijace Zeleni venac (Goran Trbuljak)
Kuća legata, Knez Mihailova 46
Subota, 4. oktobar
Grupa Spomenik, Matemi reasocijacije:
11,00 - Šejla Idrizbegović, DNK forenzičarka Međunarodne komisije za nestala lica u BiH (ICMP), Sarajevo -Uloga DNK analize u identifikaciji nestalih osoba, predavanje/radionica/razgovor
14,00 - Admir Jugo, forenzički arheolog i antropolog Međunarodne komisije za nestala lica u BiH (ICMP), Sarajevo Primjena forenzičkih tehnika na masovne grobnice u Bosni i Hercegovini, predavanje/radionica/razgovor
Javna vođenja kroz izložbu 49. Oktobarskog salona
Subota, 4. oktobar
Kuća legata, Knez Mihailova 46
13:00 – kroz izložbu vodi Bojana Pejić, umetnička direktorka 49. Oktobarskog salona
Javno kupatilo Dunav, Cara Dušana 45
15:00 – kroz izložbu vodi Ivana Marjanović, asistentkinja umetničke direktorke
Radionice za mlade 49. Oktobarskog salona
Subota, 4. oktobar
Muzej 25. maj – Muzej istorije Jugoslavije, Botićeva 6
12:00 – 14:00 – radionice za mlade od 14 do 18 godina
Koordinatori: Svetlana Spasić-Glid i Katarina Prelić